Genellikle ev, araba gibi farklı varlıklar üzerinde uygulanan sigorta poliçeleri günümüzde nakliyat sektörü içerisinde de kullanılıyor. Emtia sigorta poliçesi olarak da bilinen bu hizmette taşımaya konu olan eşyalar, mallar bir noktadan diğer bir noktaya gidiş esnasında oluşabilecek çeşitli kaza ve hasarlara karşı koruma altına alınmış oluyor. Bizde sektöründe yenilikçi bir yol izleyerek izmir ilinde sigortalı nakliyat hizmetini müşterilerimizle buluşturuyoruz. Müşterilerimizin değer verdiği bütün eşyalara hem taşınma esnasında hem de ulaşım esnasında büyük değer veriyoruz.

Sigortalı Nakliyat Hizmetimiz Neleri Kapsıyor?

İzmir sigortalı evden eve nakliyat ya da sigortalı ofis taşımacılığı hizmetlerinden herhangi birini seçmeniz halinde firmamız sizlere belirli konularda teminat veren bir sigorta poliçesi sunmaktadır. Buna göre;

  1. Eşyaların ya da malların taşınacağı konumlar arasında meydana gelebilecek olası kaza, kayıp, çalınma ve hasar durumunda sigorta ödemesi yapılmaktadır.
  2. Sadece kara yolu üzerinden değil deniz, hava ve demiryolu ulaşımında da sigortalı nakliyat hizmet kapsamları geçerlidir.

Sigortalı nakliyatın kapsamında bulunan teminatlar şunlardır:

Tam Zayi

Bir malın taşınma sırasında taşınan araç ile birlikte bütün özelliğini kaybedecek şekilde hasar alması ya da zayiatı durumunda sigorta güvencesi uygulanabilmektedir.

Dar Teminat

Taşınma esnasında araçta oluşacak kaza, devrilme, çatışma, yoldan çıkma, yangın ve infilak gibi kısmi sebeplerde sigorta uygulanmaktadır.

Geniş Teminat

Aniden ortaya çıkan ve taşınmakta olan mal ve ya eşyada fiziksel olarak hasar ve ya zayiat meydana gelmesi durumunda bu sigorta teminatı uygulanmaktadır.

Sigortalı Ev Taşımanın Avantajları Nelerdir?

Sigortalı nakliye hizmeti almak taşınma sırasında izmir sigortalı ev taşıma firmaları ve fiyatları oluşabilecek sorunlara karşı eşyaların korunmasını sağlamak anlamına gelir. Genellikle şehirlerarası evden eve nakliyat hizmetinde tercih edilen bu hizmet eşyalarınızın güven içerisinde bir yerden başka bir yere ulaştırılmasını sağlar. Özellikle değer verdiğiniz ve ya mali değeri yüksek olan eşyalarınız varsa ve olası kaza ve hasar durumunda bu eşyaları karşılamanız zor olacaksa sigortalı eşya taşıma hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Günümüzde sigortalı taşımacılık hizmeti veren nakliyat firması sayıca fazladır. Ancak taşımacılık esnasında teminat verilen durumlar değişiklik gösterebilmektedir. Yani bazı firmalar sadece tam zayi ya da dar teminat gibi durumlarda sigorta hizmeti vermektedir. İzmir Samimi Nakliyat ise bu tür durumları aşarak daha geniş teminatlı sigorta hizmeti vermektedir.

Eşyalarınızın güvenliğini sağlamak adına büyük bir sorumluluk altına giren Samimi Nakliyat sektörü içerisinde güvenilirliği ile bilinen bir adrestir. Müşterilerine de her zaman bu güveni bizzat yaşatan ekibimiz eşyalarınızın taşınmasından önce bir ekspertiz ile sizlere taşınma süreci hakkında bilgi verecektir. Ekspertiz, sigorta ya da asansörlü taşımacılık gibi hizmetlerden faydalanıp faydalanmayacağınız konusunda fikrinizi isteyecektir. Sigortalı taşımacılık hizmetini kabul etmeniz halinde bu hizmet sağlanacaktır.

Sigortalı Taşımacılık Hizmetinde Fiyatlar Neye Göre Belirlenir?

Samimi Nakliyat tarafından sizlere sunulacak olan sigortalı nakliye hizmetinde fiyat belirlemesi 4 kriter üzerinden yürütülmektedir:

  1. Taşınacak Eşyanın Durumu

Evden eve taşımacılık ya da ofis taşımacılığında eşyaların miktarı, paketlenmesi ve nasıl taşınacağı sigortalı taşımacılık fiyatlandırmasında dikkat edilen bir ayrıntıdır. Eşyalarınız paketlenerek ya da asansörlü taşıma ile taşınacaksa buna göre hasar alıp almama durumu vardır. Örneğin eşyanız paketlenmeden taşınacaksa araç içerisinde ya da taşıma sırasında hasar alabilir. Bu durum sigorta dahilindedir ve fiyatı etkiler.

  1. Mesafe

Taşınacak olan eşyalar araca yerleştirildikten sonra gidilecek olan mesafe, yolda bulunan sıkıntılar ve yolculuk sırasında maruz kalınabilecek doğal afet gibi durumlar fiyatı etkileyecektir. Özellikle uzak mesafe olarak bilinen şehirlerarası evden eve nakliyat gibi durumlarda sigorta fiyatı değişebilir.

  1. Taşıma Aracı Özellikleri

Eşyaların taşınacağı araçların her biri farklı boyutlarda ve farklı özelliklerdedir. Nakliyat firmasından uzun yola çıkabilecek olması ya da eşyaların bulunduğu bölmenin dış tehlikelere karşı yüksek koruma özelliğine sahip olması fiyata etki edecektir.

  1. Sigorta Teminat Kapsamı

Kişilerin tercihine göre firmamız tarafından sigorta teminatı belirlenecektir. Her teminatta farklı durumlara göre eşyalar sigortalanacağı için fiyat değişimleri muhtemel olacaktır.

Evden eve nakliyat İzmir firmamız taşınmalar sırasında her şeyden önce sizin ve eşyalarınızın güvenliğini düşünerek hareket etmektedir. Sadece sigorta nedeniyle değil değer verdiklerinize değer verme mantığı ile hareket eden personellerimiz eşyalarınızın en güvenli şekilde gideceği yere ulaşmasını sağlar. Maddiyatın geri planda kaldığı ve insan kazanmanın öne çıktığı iş anlayışımız çerçevesinde kaliteli bir hizmet almak için bizi arayabilirsiniz.

samimi nakliyat iletişim